Memo

Memo to marka wysokiej klasy obuwia dla  małych dzieci- uczacych się chodzić ,starszych- przedszkolnych a nawet nastolatków.

Obuwie wykonanne jest w klasycznym stylu, z naturalnych materiałów przyjaznych stopom dzieci. Buty Memo posiadają unikatową funkcję diagnozującą wady stóp, monitoring ten jest w podeszach butów.
Wypracowana przez lata konstrukcja i technologia montażu butów Memo zyskały uznanie u specjalistów, jako skuteczna metoda profilaktyki i leczenia najczęstrzych wad stóp.

                                                 Monitoruje stan stóp dziecka
Podeszwa Memo ze ścieralnymi strefami kontroli
Unikatowy system dynamicznej kontroli stanu stóp dziecka, dający możliwość oceny wady i szybkiej korekcji. Podeszwa Memo jest diagnostyczna, posiada strefy ścieralności. Rodzice lub terapeuta prowadzacy dziecko widzą po podeszwie czy występuje wada i czy się powiększa.

                                                 Koryguje istniejące wady stóp
Co koryguje właściwe ustawienie stopy w butach Memo

Zestaw wkładek wchodzących w skład systemu Memo i wbudowany w podeszwę obcas Thomasa butom charakter obuwia korekcyjnego. Odpowiednia dla dziecka wkładka może być dobrana przez rodzica, na podstawie załączonej do obuwia instrukcji użytkowania systemu Memo.
                                                  Zapewnia komfort stopom
Właściwości butów Memo

Do produkcji obuwia Memo stosowane są najwyższej jakości materiały. Wierzchnie i wewnętrzne części butów, wykonane są z naturalnych, niękkich skór kozich. Materiał ten jest higroskopijny, pochłania pot i dobrze odprowadza go na zewnątrz. Dzięki tymu obuwie dobrze pasuje  do stóp maluchów i jest "oddychające" zwiększając komfort użytkowania bucików.                                                  Chroni przed wystąpieniem wady
Zabezpieczenie dziecka przed wada stóp

Specjalna technologia montazu V-tech, polegająca na prawidłowym ustawieniu cholewki podczas procesu montowania buta. Technologia ta gwarantuje zachowanie osi symetrii w wyprodukowanym bucie. Wraz z sztywnym zapiętkiem i wysoką cholewką wspomaga prawidłowy rozwój stóp, chroniąc dziecko przed wystąpiniem wady.Diagnostyczna podeszwa Memo
Obszarem diagnostycznym obuwia Memo jest jego podeszwa. Na jej powierzchni zostało wyodrębnionych sześć ponumerowanych stref z wypukłymi paskami bieżnika. Podczas użytkowania butów obserwujemy ścieranie się tych pasków. Starte miejsca umożliwiają diagnozę i  ewentualne dobranie wkladek. Po dobraniu odpowiednich wkladek zaleca się aby dziecko spędzało w butach Memo dużo czasu, ponieważ wtedy nóżki dziecka sa korygowane.
Podeszwa Memo ze ścieralnymi strefami ścieralności
Starta strefa 1 oznacza normę.

Starta strefa 2 oznacza pole ryzyka, zalecamy wkładki szare.

Starta strefa 3 i 4 oznacza wadę, zalecamy wkładki pomarańczowe- korytkowe i konsultację lekarską.

Starta strefa 5 i 6 to pola wady szpotawości, wskazana wizyta u lekarza.