Birkenstock

Podstawą każdego modelu Birkenstocka jest wkładka wykonana z naturalnych materiałów. Korek z kory dębu korkowego jest lekki, izoluje ciepło, zimno, ma właściwości antybakteryjne, absorbuje wilgoć i jest elastyczny. Dlatego korek jest doskonałym materiałem na wkładki.
Mleczko lateksowe uzyskiwane jest z kory drzewa kauczukowego, jest przetwarzane w spoiwo, które wiąże korek.Dzięki wysokiej elastyczności i rozciągliwości lateksu, wkładki są sprężyste, giętkie i trwałe.
Juta to tekstylne włókno roślinne, stabilizuje korek we wkladce i działa absorbując wilgoć z podeszwy.

Birkenstock przekrój przez wkładkęPrzekrój przez wkladkę Birkenstock
Składa się z miękkiego anatomicznie ukształtowanego rdzenia z korka i kory kauczuku, pomiędzy warstwami juty.Niższa warstwa zapewnia stabilność, górna, gęstsza absorbuje wilgoć. Zewnętrzna część wkładki to skóra zamszowa. Całość tworzy optymalny "klimat" dla Twoich stóp, zapewnia wysoki komfort noszenia.
Wkładka Birkenstock na co zwrócić uwagę
                                                                            O wkładce Birkenstock
1- Wgłębienie na piętę utrzymuje piętę w skorygowanej pozycji, zabezpieczając przed koślawością pięty. Daje stopie większą stabilność i wpływa na naturalne i prawidłowe ułożenie stopy.
2- Pelota zapobiegająca płaskostopiu poprzecznemu.Podpiera łuk poprzeczny stopy i wspiera prostownie się podczas stania.
3- Pelota zapobiegająca płaskostopiu podłużnemu. Łuk podłużny podparty od zewnętrznej i wewnętrznej strony, wspiera równowagę podczas chodu.
4- Separator palców, ustawia palce we właściwej pozycji podczas chodu i stania. Zabezpiecza przed młotkowatością palców.
5- Lekka i elastyczna wkładka korkowa gwarantuje wysoki komfort użytkowania
6- Zamszowe pokrycie utrzymuje prawidłowy mikroklimat wokół stopy.
7- Wkładka posiada rant wysoki na 2 cm, na swych zewnętrznych brzegach. Dając stopie stabilizację  i pomaga ją umieścić we właściwej, skorygowanej pozycji- korytkowe trzymanie stopy. Rant chroni również palce przed mechanicznymi urazami.

                                                                            Dopasowanie butów 
Stopy są najbardziej narażoną na obciążenia częścią ciała. Utrzymują równowagę ciała, absorbują wstrząsy i na nich oparty jest cały ciężar ciała. Odpowiednio dobrana wkładka na długość i szerokość ochroni stopy przed urazami wynikającymi z ruchu, lub stania.
Dopasowanie birkenstock na dlugość stopy, dorośli
Dorośli powinni mieć kilka milimetrów przestrzeni między wkładką a piętą i tak samo między wkladką a palcami. Umożliwia to swobodne i naturalne ruchy stóp podczas aktywności.
Wkładka dla dziecka powinna mieć większy zapas około 0,5 do maksymalnie 1 cm.
Posiada peloty na płaskostopie, musi więc podpierać w konkretnych miejscach łuki stóp.

Obuwie Birkenstock produkowane jest w dwóch szerokościach dla stopy normalnej i smukłej.
Normalna szerokość wkładki korytkowej dla stopy normalnej, szerszej i wąska wkładka dla stopy szczególnie smukłej.
Stopa powinna być osadzona we wkładce, tak aby użytkownik nie stał na zewnętrznej , lub wewnętrznej krawędzi wkładki-rancie
                                                                    Zalety chodu na płaskiej podeszwie
Zalety chodzenia na płaskiej podeszwie
Sandały i inne buty na płaskiej podeszwie pozwalają na naturalny chód, wyrabiają odruch prawidowej postawy ciała. Mięśnie łydki sa rozluźnione, zachowują prawidłową długość. Umożliwiająć tyłostopiu, zwłaszcza pięcie-najmocniejszej kości stopy do przejęcie na siebie obciążenia ciała.
Pięta pracuje jako właściwy amortyzator dla wstrząsów i uderzeń podczas chodu. Pięta posiada warstwę ochronną tłuszczową, zapobiegająca kontuzjom i chorobom stóp.
Chód na wysokich obcasach przesuwa ciężar ciała do przodu, zmuszając kłąb palucha i przodostopie do nadmiernych obciążeń. Mięśnie łydki są skrócone, a postaw ciała niefizjologiczna. Dochodzi do przeciążeń pleców, stóp i złego ustawienia kości miednicy.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty.