Marcin II lux

Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępny w 3-5 dni
  • Rozmiar

szt.
Cena netto: 26,85 zł 29,00 zł
Klin międzypalcowy Marcin II lux, stosowany jest przy haluksach w celu odwiedzenia palucha koślawego(Hallux Valgus). Zapobiega ,lub leczy objawy haluksów- ustawienie koślawe palucha. Klin wkłada się między palucha i drugi palec. Aparat posiada kołeczek, który służy w celu uzyskania różnego stopnia odwiedzenia palucha, większego, lub mniejszego. Uzależnione jest to od miejsca w który otwór włoży się kołek.
Klin jest aparatem dziennym, służy do korekty ustawienia palucha koślawego w trakcie stania, lub chodzenia. Jest kontynuacją aparatu Marcin II, różni je materiał z którego wykonano oba kliny. Marcin II lux jest wykonany z silikonu medycznego. Jest bardziej miękki i przyjemniejszy w dotyku.
W opakowaniu znajdują się dwie sztuki aparatu.
Rozmiar uniwersalny.Rehabilitacja:
Zamieszczamy jedynie ogólne informacje o procesie rehabilitacji. W przypadku wady należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym.
Zaleca się przed założeniem aparatów, krótkie ćwiczenia stóp w celu rozgrzewki dla mięśni i poprawy zakresu ruchomości stawów. Należy przede wszystkim odwodzić paluchy koślawe ustawione w kierunku do palców małych, w przeciwnym kierunku. Ruch wykonać do granicy bólu i chwilę przytrzymać w prawidłowym ustawieniu paluch. Należy dbać również o ruchomość paluchów (palców dużych) w kierunku zgięcia i wyprostu. Haluksom towarzyszy płaskostopie poprzeczne i często podłużne. Wskazane są zatem ćwiczenia na te przypadłości i masaż relaksacyjny nadmiernie napiętych stóp.

Z zaopatrzenia doradzam:
wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne
peloty metatarsalne (do sandałków, lub balerinek)
klapki Birkenstock z kolcami (rozluźniają mięśnie stóp i podpierają łuki podłużne i poprzeczne stóp)
japonki Birkenstock Gizeh (podpierają łuki podłużne i poprzeczne stóp i odwodzą paluch)
Marcin 1 (aparat odwodzący palucha na noc)
Hallufix (aparat odwodzący palucha na dzień)