Poduszka sensomotoryczna Qumed

Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępny w 3-5 dni
szt.
Cena netto: 50,93 zł 55,00 zł
Poduszka sensomotoryczna Qumed Balance Disc jest poduszką w kształcie koła, dysku. Wypełniona jest powietrzem, które w trakcie obciążenia kończyną przesuwa się. Daje to efekt niestabilnego podłoża. Poduszka z jednej strony posiada wyraźne kolce, a z drugiej jest płaska. Dysk sensoryczny przez fizjoterapeutów został nazwany beretem rehabilitacyjnym. Beret w rehabilitacji ma wielorakie zastosowanie. Pomocny jest podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, wykorzystywany jest jako korektor postawy siedzącej.
Zastosowanie  w trakcie ćwiczeń- używany jest głównie do cwiczeń: równoważnych, ćwiczeń poprawiających koordynację ruchową, wzmacniających stabilzację stawową. Sprawdza się u pacjentów z zaburzeniami czucia. Wykorzystywana jest również do cwiczeń pobudzających zakończenia nerwowe w stopach i do ćwiczeń na płaskostopie i koślawość.
Zastosowanie jako korektor postawy siedzącej- poduszka wypełniona jest powietrzem, jeżeli przesuniemy ciężar ciała lekko w przód, wytworzy się lordoza lędźwiowa, następnie szyjna. Kręgosłup przyjmie naturalne krzywizny, odciążajac mięśnie pleców i w konsekwencji krążki międzykręgowe.

Poduszka wykonana jest z mieszanki Pcv i gumy, jest miękka i przyjemna w dotyku. Zapewnia komfort ćwiczącemu.
Rozmiar: średnica 35cm.
Do poduszki dołączamy pompkę.


Z zaopatrzenia polecamy:

- Taśmę rehabilitacyjną zieloną
- But pooperacyjny na haluks
- Korektor palucha koślawego Hallufix
- Wkładki supinujące
- Buty na Haluksy Birkenstock