Podpiętki silikonowe Heel Pro Gel

Producent: Corbby
Dostępność:
Jest Jest
 (2 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępnew ciągu 3-5 dni
  • Rozmiar

szt.
Cena netto: 36,59 zł 45,00 zł
Podpiętki Hell Pro Gel wykonane są z miękkiego silikonu medycznego. Produkt odciąża pięty i absorbuje wstrząsy powstałe podczas obciążania kończyn, czy chodzenia. Podpiętki wykonane są z dwóch rodzajów silikonu. W miejscu zetknięcia guza piętowego stopy z podpiętką zastosowano silikon bardziej miękki, co dobrze wpływa na odciążenie właśnie tego miejsca, ktore jest przyczyną  ostrogi piętowej. Na obrzeżach wkładki silikon jest bardziej sztywny, zabezpiecza on przed nadmiernym przesuwaniem się stopy w bucie, stabilizuje piętę w bucie.

Wkładki przeznaczone są dla pacjentów z problemem ostrogi piętowej, urazami i bólami pięt.

Podpiętki sprzedawane są w komplecie- 2 sztuki.
Jeżeli ból występuje po jednej stronie, podpiętkę silikonową używa się po stronie nogi z bólem. W takim przypadku należy pod drugą stopę podłożyć podpiętkę korkową o wysokości 5mm. wyrównującą ustawienie miednicy w kończynach.

Występują w rozmiarach S, M, L.
Rozmiar S - dziecięcy
Rozmiar M- damski
Rozmiar L- męski

Producent zapewnia, że podpiętki wykonane są z silikonu medycznego nadającego się do używania przez osoby chore na cukrzycę i z problemami właściwego krążenia krwi w kończynach dolnych.

Rehabilitacja pacjentów z ostrogami piętowymi :

Zamieszczamy jedynie ogólne informacje na temat rehabilitacji pacjentów z ostrogami piętowymi. W przypadku dolegliwości należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym w celu dobrania najkorzystniejszego postepowania leczniczego.

Ostroga kości piętowej to narośl kostna występująca na podeszwowej cześci stopy. Ostroga uciska, drażni tkanki miękkie okolicy pięty, prowadzac do stanów zapalnych rozcięgna podeszwowego. Objawem ostrogi piętowej jest ból pięty, może być punktowy, lub rozlany w całej okolicy pięty. Promieniujący w kierunku śródstopia, lub dolnego przyczepu ścięgna Achillesa(tylna strona pięty).

Leczenie zachowawcze ostrogi piętowej to przede wszystkim leczenie przeciwbólowe, przeciwzapalne i odciążenie pięty. Pacjent powinien być zaopatrzony w buty z grubą, miękką podeszwą. Buty powinny absorbować wstrząsy i mikrourazy powstałe podczas chodu. Podpiętki odciążające żelowe, lub skórzane na gumie z otworem.
Na ostrogi stosuje się fizykoterapię: laser, zabiegi z jonoforezy, lub fonoforezy(podanie leku w miejsce bólu np. lignokainy). Dobre efekty ośmierzenia bólu może dać ochłodzenie tego miejsca np. masaż kostką lodu. Nowością w leczeniu ostrogi jest terapia falą uderzeniową.

Leczenie operacyjne jeżeli zawiodą wszelkie środki zachowawcze i ból jest silny, chirurdzy decydują się na zabieg. Nie gwarantuje on jednak całkowitego usunięcia ostrogi i likwidacji bólu.

Z zaopatrzenia polecamy:
Wkładki silikonowe pod całe stopy
Taśmę rehabilitacyjną do ćwiczeń stóp i całego ciała
Buty/ kapcie do stóp wrażliwych z miękką podeszwą i wkładką
Lekkie, miękkie obuwie typu chodak

Zapraszamy do obejrzenia filmu Podpiętki silikonowe Heel Pro Gel