Wkładki Carbon Profil

Producent: Corbby
Dostępność:
Jest Jest
 (2 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępny w 3-5 dni
  • Rozmiar

szt.
Cena netto: 37,04 zł 40,00 zł
Wkładki ortopedyczne Carbon Profil supinujące łuk podłużny i poprzeczny stopy firmy Corby są typowymi wkładkami Relax. Podnoszą i profilują łuki stóp w mniejszym stopniu, od typowo ortopedycznych wkładek np: Ormex. Zadaniem wkładek Corby Carbon Profil jest podparcie łuków stóp, przy maksymalnej wygodzie użytkownika. Wkładki relaks mają niższy profil, są anatomicznie wymodelowane do wysklepień stopy. Mieszczą się w większość typów obuwia.
Wkładki Carbon Profil są zbudowane z twadego rdzenia lateksowego profilującego wysklepienia podłużne i poprzeczne stóp i tkaniny wierzchniej wkładki nasączonej aktywnym węglem, który długotrwale pochłania wszelkie zapachy.
Wierzchnie części wkładek są ażurowe, składające się z wielu drobnych otworów. Dzięki nim stopy we wkładkach mają zapewnioną dobrą wentylację.
Wkładki posiadają w częściach piętowych amortyzatory, dzięki którym zmniejszane są mikrourazy powstałe podczas kontaktu pięty z podłożem w czasie chodu.

Rehabilitacja:

Zamieszczamy jedynie ogólne informacje o procesie rehabilitacji. W przypadku wady należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym.

Skutkiem płaskostopia może być bol, lub zmęczenie stóp. Prawdopodobną przyczyną są niewydolne mięśnie krótkie stóp, które nie kształtują właściwie wysklepień w podeszwie. Stopy tracą funkcję właściwego amortyzowania wstrząsów powstałych w czasie chodu, przyczynia się to do urazów i chorób stóp. Najlepszym lekarstwem na odbudowanie łuków stóp są ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni stóp, lub zwiększenie aktywności fizycznej dotyczacej stóp np: taniec, jazda na rowerze, Nordic Walking.

Z zaopatrzenia ortopedycznego doradzam:

- Wygodne buty Clogs Eva
- Birkenstocki
- Buty na stopy wrażliwe Dr Orto
- Wkładki ortopedyczne
- Poduszkę sensomotoryczną