Orliman CP 01 but na gips

Producent: Orliman
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępnew ciągu 3-5 dni
  • Rozmiar

szt.
Cena netto: 64,81 zł 70,00 zł
But pooperacyjny Orliman CP 01, Zrobiony jest z oddychającego materiału, nosek buta jest otwarty. Cholewka buta jest zapinana na rzepy, o bardzo dużej regulacji tęgości obuwia. Pozwala to na łatwe włożenie do buta stopy zabandażowanej z opatrunkami, o dużej deformacji, czy w gipsie. Produkt wyposażony jest w dwie szerokie taśmy  velcro, które wraz ze specjalnie zaprojektowanym kształtem cholewki dobrze stabilizują i pewnie trzymają nogę w bucie.                                    Obuwie posiada sztywną podeszwę uniemożliwiającą ruchy w stawach stopy, działa to przeciwbólowo u pacjentów, po złamaniach, skręceniach i zabiegach chirurgicznych w obrębie stopy. Ograniczony ruch w stawach stopy umożliwia również zrost kostny po złamaniach, w sytuacji gdy gips jest nie założony.
But stosuje się na prawą lub lewą nogę, sprzedawany jest na sztuki.
Występuje w rozmiarach 33-45, wg. numeracji francuskiej.

Długość wkładki w środku buta
XS-  22 cm.
S -   24 cm.
M -  26 cm.
L -
XL-   29cm.
Do powyższych długości należy doliczyć niecałe 0,5cm. na długość podeszwy.


Rehabilitacja po złamaniu kostki:
Zamieszczamy jedynie ogólne informacje o procesie rehabilitacji. W przypadku dysfunkcji należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym.

Wyróżniamy wiele typów złamań o różnym obrazie patomorfologicznym. Ogólnie rzecz ujmując, po nastawieniu złamania i ustabilizowaniu odłamów kostnych zakłada się gips. Po zroście kostnym zdjmuje się gips, wtedy należy kończynę usprawnić. Wykonuje się w zależności od potrzeb zabiegi z fizykoterapii (naświetlania, laser, elektrolecznictwo), masaż i kinezoterapię (ćwiczenia). Należy zwiększyć ruchomość stawów, zwykle ograniczoną po gipsie i wzmocnić siłę mięśniową mięśni stabilizujących region ciała po złamaniu.

Ze sprzętu doradzam:
Dysk sensomotoryczny (beret), w celu poprawy równowagi, czucia głębokiego i stabilizacji stawowej
Taśmy rehabilitacyjne, do wzmocnienia siły mięśni
Wkładki silikonowe, w celu amortzacji wstząsów i odciążenia nogi
Wygodne, wyprofilowane klapki Birkenstocka