Oppo 6440 Osłona haluksa

Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępny w 3-5 dni
  • Rozmiar

szt.
Cena netto: 30,56 zł 33,00 zł
Osłona haluksa Oppo 6440 wykonana jest z grubej warstwy silikonu medycznego. Osłona jest w kształcie łyżeczki z obrączką. Obrączkę zakłada się na paluch, trzyma ona całą ortezę aby nie zsunęła się z palucha. Strona wklęsła obejmuje kłąb palucha(miejsce Haluksa) i  chroni go przed urazami i otarciami. Najlepiej na stopę wraz z ortezą założyć skarpetkę, która dodatkowo zabezpiecza przed przesuwaniem się osłony w bucie i przytrzymuje osłonę we właściwym miejscu na stopie.
Orteza chroni palucha koślawego przed mikrourazami, zmniejsza ryzyko powstania stanów zapalnych haluksa. Jeżeli jest stan zapalny i haluks boli gruba warstwa silikonu stwarza dobre środowisko do zagojenia się stanu zapalnego. Czyniąc to miejsce mniej wrażliwym na ból i dotyk.

Rozmiary:
S/M  rozmiar obuwia
L/XL rozmiar obuwia

Zaleca się po użyciu mycie produktu w ciepłej wodzie. Zwiększa to żywotność osłony.

Rehabilitacja halluksów:

Zamieszczamy jedynie ogólne informacje o procesie rehabilitacji. W przypadku wady należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym.
Zaleca się przed założeniem osłony, krótkie ćwiczenia stóp w celu rozgrzewki dla mięśni i poprawy zakresu ruchomości stawów. Należy przede wszystkim odwodzić paluch koślawy ustawiony w kierunku do palców małych, w przeciwnym kierunku. Ruch wykonać do granicy bólu i przytrzymać paluch w skorygowanej pozycji. Pozwoli to rozciągnąć skrócone mięśnie i więzadła tej okolicy stopy. Należy również zadbać o ruchomość stawów stopy - prostując i zginając pozostałe palce i staw skokowy. Można stopą kręcić jak największe koła. Jeżeli jest płaskostopie poprzeczne, osoby  te nie powinny dodatkowo obciążać przodostopia i śródstopia, nie powinny ćwiczyć stojąc na palcach. Należy wtedy rozciągać ścięgno Achillesa( w siadzie prostym chwycić za palce stopy i naciągnąć je do bólu, chwilę wytrzymać w tej pozycji).

Z zaopatrzenia doradzam:
wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne
peloty metatarsalne (do sandałków, lub balerinek)
klapki Birkenstock z kolcami (rozluźniają mięśnie stóp i podpierają łuki podłużne i poprzeczne stóp)
japonki Birkenstock Gizeh (podpierają łuki podłużne i poprzeczne stóp i odwodzą paluch)
Marcin 1 (aparat odwodzący palucha na noc)
Hallufix (aparat odwodzący palucha na dzień)
taśmę rehabilitacyjną do ćwiczeń
poduszkę sensomotoryczną