Oppo 5454

Dostępność:  (0 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępny w 3-5 dni
  • Rozmiar

szt.
Cena netto: 55,56 zł 60,00 zł
Silikonowe podpiętki Oppo 5454 dobrze odciążają pięty od spodu. Posiadają miękkie, silikonowe ranty który odciążają również tylną i boczną powierzchnię pięt. Zbudowane są z dwóch rodzajów silikonu medycznego. W środku jest silikon mniej gęsty, bardziej miękki. Na zewnątrz podpiętek silikon bardziej gęsty. Dzięki takiej budowie chód jest naturalny i noga spoczywająca na podpiętce bardziej stabilna i jednocześnie w pełni odciążona.
Podpiętki z rantemi silikonowymi dobrze odciążają strony podeszwowe pięt i jenocześnie strony boczne i tylne pięt. Ten typ podpiętek sprawdza się gdy ból pięty, lub pięt jest rozlany, promieniujący na całą powierzchnię pięt, lub występuje na ich tylnych lub bocznych powierzchniach. Podpiętki Oppo 5454 zmniejszają bóle pięt wywołane najczęściej przez ostrogi piętowe. Redukują wstrząsy rozcięgna podeszwowego, tkanek miękkich stóp, czy ścięgna Achillesa powstałe podczas chodu, lub biegów. Zapobiega to powstawaniu, lub leczy stany zapalne w wyzej wymienionych tkankach.

Występują w rozmiarach S, M, L.
Rozmiar S- sprawdzają się u dzieci rozmiar butów 30-35
Rozmiar M- rozmiar obuwia 36-41
Rozmiar L- rozmiar obuwia 42-45Rehabilitacja pacjentów z bólem pięty na tylnej lub bocznej powierzchni stopy:

Zamieszczamy jedynie ogólne informacje na temat rehabilitacji pacjentów z ostrogami piętowymi. W przypadku dolegliwości należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym w celu dobrania najkorzystniejszego postepowania leczniczego.

Postępowanie lecznicze zależy od przyczyny wywołującej bóle w tych częściach stóp.
Najczęstrzą przyczyną bólu pięty  w tej okolicy jest promieniujący ból spowodowany zapaleniem rozcięgna podeszwowego- ostroga piętowa.
Ból pięty może być spowodowany urazem przeciążeniowym i złamaniem kości piętowej.
Uciśnięty nerw- nerwiak.
Uszkodzenie, ubytek ciała tluszczowego pięty.
Pourazowe, uszkodzenie scięgna Achillesa, lub zapalenie jego przyczepu.
Ostroga Haglunda- ból w tylnej części pięty spowodowany wyroślą kostną.
U dzieci choroba Severa- jałowa martwica głowy kości piętowej.

Leczenie przyczynowe polega na leczeniu przyczyny choroby. Rehabilitacja obejmuje fizykoterapię- zabiegi fizykalne. Naświetlania, prądy i ultradźwieki.
Kinezyterapia to ćwiczenia mające na celu wzmocnienie, rozciągnięcie osłabionych i przykurczonych struktur. Należy zadbać również o pełen zakres ruchów w stawch objętych dysfunkcją i zdrowych. Pomocny może być taping i terapia manualna.