Marcin I

Dostępność:  (0 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępny w 3-5 dni
  • Strona

szt.
Cena netto: 25,00 zł 27,00 zł
 Marcin 1 lub inna nazwa szyna Thomsena to aparat odwodzący paluch, stosowany przez pacjentów z haluksami. Zadaniem szyny odwodzącej jest korekcja przywiedzionego palca dużego w kierunku odwiedzenia. Aparat nie dopuszcza do tworzenia się przykurczy i zniekształceń w stawie śródstopno-paliczkowym palucha. Stosowanie aparatu wraz z gimnastyką palców pomoże utrzymać prawidłową ruchomość palców stopy. Jest to bardzo ważny czynnik w rehabilitacji palucha koślawego, ponieważ chroni stopę przd złym ułożeniem palucha. Pośrednio działając przeciwbólowo.
Podstawa aparatu wykonana jest
z tworzywa sztucznego wyścielonego pianką zmniejszającą nacisk palucha na aparat. Pasek wykonany z taśmy welcro, służy do regulacji stopnia odwodzenia.

Marcin 1 jest aparatem "nocnym",
stosowany może być podczas spoczynku. Zginanie palucha z aparatem, podczs chodu spowoduje uszkodzenie, lub złamanie produktu.
Rehabilitacja:
Zamieszczamy jedynie ogólne informacje o procesie rehabilitacji. W przypadku wady należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym.
Zaleca się przed założeniem aparatów, krótkie ćwiczenia stóp w celu rozgrzewki dla mięśni i poprawy zakresu ruchomości stawów. Należy przede wszystkim odwodzić paluchy koślawe ustawione w kierunku do palców małych, w przeciwnym kierunku. Ruch wykonać do granicy bólu i chwilę przytrzymać w prawidłowym ustawieniu paluch. Należy dbać również o ruchomość paluchów (palców dużych) w kierunku zgięcia i wyprostu. Haluksom towarzyszy płaskostopie poprzeczne i często podłużne. Wskazane są zatem ćwiczenia na te przypadłości i masaż relaksacyjny nadmiernie napiętych stóp.

Ze sprzętu doradzam:
- beret sensomotoryczny do ćwiczeń stóp i korekcji pozycji siedzącej
- Buty Birkenstock Gizeh wyprofilowane pod łuk podłużny i poprzeczny stopy z klinem odwodzącym paluch
- Taśmy rehabilitacyjne do ćwiczeń mięśni stóp
- Hallufix szynę odwodzącą palucha i korektor płaskostopia poprzecznego
- Marcina 2
- But pooperacyjny po operacji haluksa
- wkładki ortopedyczne na płaskostopie poprzeczne
- Buty/kapcie nastopy wrażliwe