Hallufix

Producent: Hallufix
Dostępność:  (0 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępny w 3-5 dni
  • Rozmiar

szt.
Cena netto: 175,93 zł 195,00 zł190,00 zł
Aparat korygujący paluch koślawy Hallufix
Aparat posiada ruchomą szynę plastikową przebiegającą po zewnętrznej części śródstopia, przodostopia i palucha. Szyna umocowana jest na stopie systemem taśm velcro. Aparat po zapięciu na stopie koryguje patologiczne przywiedzenie palucha do środka stopy, odwodząc paluch i ustawiając go w kierunku na zewnątz. Szyna Hallufixa posiada ruchomy staw, dzięki temu urządzenie nadaje się do użytkowania w ciągu dnia, poczas chodzenia, czy biegania. Może być również stosowany w czasie snu.
Osoby posiadające haluksy mają płaskostopie poprzeczne, czyli niewłaściwie, lub nie wysklepione łuki poprzeczne stóp. Jest to jedna z przyczyn powstawania haluksów. Hallufix posiada pelotę metatarsalną, która podpiera i profiluje łuk poprzeczny stopy, przyczyniając się do leczenia płaskostopia poprzecznego i haluksów. Aparat posiada taśmę, którą zakłada się na sródstopie, służy ona do ściśnięcia 1 i 5 kości śródstopia. Powoduje to jeszcze lepsze wysklepienie łuku poprzecznego stopy.

Rehabilitacja:
Zamieszczamy jedynie ogólne informacje o procesie rehabilitacji. W przypadku wady należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym.
Zaleca się przed założeniem aparatu, krótkie ćwiczenia stóp w celu rozgrzewki dla mięśni i poprawy zakresu ruchomości stawów. Należy przede wszystkim odwodzić paluchy koślawe ustawione w kierunku do palców małych, w przeciwnym kierunku. Ruch wykonać do granicy bólu i chwilę przytrzymać w prawidłowym ustawieniu paluch. Należy dbać również o ruchomość paluchów (palców dużych) w kierunku zgięcia i wyprostu. Haluksom towarzyszy płaskostopie poprzeczne i często podłużne. Wskazane są zatem ćwiczenia na te przypadłości i masaż relaksacyjny nadmiernie napiętych stóp.
Postępowanie to ma opóźnić proces deformacji, zmniejszyć ból i poprawić ogólną sprawność stóp.

Z zaopatrzenia doradzam:
wyprofilowane klapki Birkenstock model Gizeh(podpierają łuki podłużny i poprzeczny stóp, klin międzypalcowy dodatkowo odwodzi paluch)
wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne
klapki Birkenstocka masujące i podpierające łuki stóp