But na gips

Producent: Ormex
Dostępność:
Jest Jest
 (2 szt.)
Czas realizacji: Jeżeli brak to dostępnew ciągu 2 tygodni
  • Rozmiar

szt.
Cena netto: 60,19 zł 65,00 zł
But na gips Ormex posiada zamkniętą cholewkę. Jest to wysoki, ponad kostkę but z zakrytym czubkiem i zapiętkiem. Cholewka wykonana jest z materiału PCV, wyglądem podobnego do skóry.
But chroni i zabezpiecza zagipsowaną stopę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi (deszcz, chłód). Cholewka zapinana jest na dwa paski welcro, które trzymają but na nodze. But łatwo zakłada się na nogę, ponieważ cholewka ma dużą tęgość i jest cała (aż do palców) rozpinana.
Podeszwa jest elastyczna, antypoślizgowa i wykonana z koopolimeru.
Obuwie jest uniwersalne, pasuje na lewą i prawą stopę. Sprzedawane jest na sztuki.

Występuje w rozmiarach S, M, L, XL.


Rehabilitacja po złamaniu kostki:
Zamieszczamy jedynie ogólne informacje o procesie rehabilitacji. W przypadku dysfunkcji należy zkontaktować się z lekarzem, lub fizjoterapeutą prowadzącym.

Wyróżniamy wiele typów złamań o różnym obrazie patomorfologicznym. Ogólnie rzecz ujmując, po nastawieniu złamania i ustabilizowaniu odłamów kostnych zakłada się gips. Po zroście kostnym zdjmuje się gips, wtedy należy kończynę usprawnić. Wykonuje się w zależności od potrzeb zabiegi z fizykoterapii (naświetlania, laser, elektrolecznictwo), masaż i kinezoterapię (ćwiczenia). Należy zwiększyć ruchomość stawów, zwykle ograniczoną po gipsie i wzmocnić siłę mięśniową mięśni stabilizujących region ciała po złamaniu.

Ze sprzętu doradzam:

- Poduszkę sensomotiryczną- beret rehabilitacyjny do ćwiczeń
- Taśmy, gumy rehabilitacyjne, do wzmacniania siły mięśni
- Piłkę rehabilicyjną
- Wygodne buty Birkenstock z wyprofilowaną podeszwą
- Wkładki ortopedyczne